Úvod Srazy... Choppers

chopper.doupe.net

1. spanilá jízda do Němec

aneb Cizinou okolo Šluknovska

Průběh vyjížďky

Účastníci: Zdes, Víťa, Vorel&Vorel, Dědek, Honza(Furat) a zmrzlináři Jirka, Martin a Lukáš

Protože ne všichni si prošli křestem Changovy polní (spíš teda lesní) vložky na loňské 120ti mílovce a ti, kteří si jím prošli, se nepoučili, rozhodl jsem se uspořádat další křest ohněm. Sešli jsme se podle plánu na chlumecké čerpací stanici, poseděli než dojeli poslední, společně si zanotovali jak se po Německu krásně jezdí po super silnících a vyrazili jsme. Těšili jsme se na projížďku téměř zapomenutými okrskami v krásné krajině českosaského Švýcarska. Již krátce po překročení hranic jsme poznali, že ne každá silnička v Německu je dobrá. Pravda, krajina hezká byla.... ale nějak jsme ji nestíhali sledovat. A to jsme ještě netušili, že po takové "střeše z vlnitýho plechu" pojedeme až do Bad Schandau. Krátce před městem se naše kolona rozrostla z osmi motorek na nějakých šedesát, když se za nás na chvíli přidala banda místních jezdců.

Naštěstí v Bad Schandau odpadli jak místní motorkáři, tak špatné silnice a dál už jsme pokračovali po pěkné cestě opět vzhůru do kopců, pryč od rozpáleného města a vstříc příjemně chladnému "vzduchu z hor". Silnička krásná, zatáčky krásně dokulata, provoz na přijatelné úrovni, a za chvíli jsme před Sebnitz a Neustadt dojeli do Scheidenbachu, kde jsme spáchali první focení.

Pak téměř plynulý přesun do Kottmarsdorfu očihnout větrný mlýn a ještě jednou se zdokumentovat v cizině a pak už to bereme na Rumburk. Rychle dotankovat a hurá přes Krásnou Lípu do Doubice, kde si ve Staré hospodě dáváme výborný obídek. Tahle zajížďka z hlavního tahu stála za to! Pravda, ze začátku bylo trošku narváno, ale cyklisté byli skromní a mi se vmáčkli ke stolům také. Sice se v tom návalu Víťa nedočkal gulášovky, ale podle nás to stejně byl záměr obsluhy, protože jim bylo jasný, že jinak by už nezvládl celé hlavní jídlo.

Po obídku vyjíždíme podél potoka k Chřibské, začíná trošku poprchávat, ale říkame si, malá leptní přeháňka nás nezastaví. No, popravdě, nás nezastaví nic. Ani při výjezdu ze Chřibské pohled na Chřibský vrch a Studený ztracené v mracích a obklopené blesky, ani houstoucí vodní clona před (a po pár minutách i nad) námi. Myslel jsem si, že to bude jen z jedný strany kopce a nahoře, nebo nejpozději na druhé straně už bude zase ok... Prdlajz :))).

k tanci a poslechu hraje...(8 MB XViD avi)

to svinstvo u pravého okraje to jsme chytli :)

Nahoře na kopci to bylo nádherný, vodní stěna a hrom jste slyšeli dřív než viděli blesk. Já vím že fyzikálně je to nemožný, ale když jste v bouřkovém mraku a kolem vás lítaj blesky, tam vás nějaká ta setina vteřiny sem, setina tam nemusí vůbec trápit :). V dešti jsme dojeli do České Kamenice na pumpu, posčítali ztráty a rychle jeli dál, než nás to dožene podruhé. Až di Děčína už byla cesta klidná, suchá a tak jsme se mohli nahoře na Kamenický u OMV v klidu rozloučit a rozjet domů.

Pánové, díky za účast a brzo ahóóój!!!

P.S. abych nezapoměl na sponzory, děkuji svému zaměstnavateli, že mě zaměstnává a hlavně platí a sobě, že jsem si z platu od něj pořídil PDAčko s GPSkou a obyčejná sluchátka-špunty. Obojí se osvědčilo, cestu jsme našli, co jsme chtěli vidět jsme viděli, a co jsme vidět nechtěli, jsme viděli také. A pokud by to někoho zajímalo, s vypnutým displejem a výkonem procesoru staženým na prostřední úroveň se během těch zhruba necelých tří hodin vytřískala třetina baterky. To vypadá na slušnou výdrž...

P.S.2 Děkuji Vorlovi za zdokumentování toho, že jsem se té vyjížďky také zůčastnil :)

Plán trasy

Sraz je v 10:00 na chlumecké benzínce (křižovatka tahů Děčín-Teplice-Ústí).

Délka trasy ca. 160 km, z toho po Německu přbliřně 100-120 km, takže bez problémů s tankováním. Ke stažení je i itinerář pro navigace TomTom.

Děčín~9:30
SRAZ:Chlumec10:00
okrsky, S169Telnice-Petrovice-Bad Schandau11:30
S154, B98, B96Neustadt-Oppach-Ebersbach12:40
S148, 263, 13Kr.Lípa-Č.Kamenice-Markvartice14:00
---pozdní oběd v Markvarticích~15:00
13Děčín~15:30