Úvod Srazy... Choppers

chopper.doupe.net

Za žrádlem do Polep
aneb jak se dobře najíst v Křešicích

Průběh vyjížďky

foto by Zdes; další fotky by Milan zde

Letošní druhá vyjížďka by se kromě výše uvedeného názvu dala nazvat také jako "Lavinová". Proč, to se dozvíte když si přečtete tento článek a budete sledovat, jak se nabalovali a odpadali jednotliví účastníci. První sraz byl v 11 v Děčíně u Tesca. Už krátce po desáte mi psal Milan z Mostu, že je na místě a že na nás čeká. Když jsem se svým baťůžkem přijižděl deset minut před desátou na místo srazu, už tam byl i Víťa a také Evžen z České Lípy, oba s partnerkami.

Ještě rychle natankovat a v jedenáct už jsem odrazili a rozjeli se směrem na Ústí. Na výjezdu od benínky jsme se náhodou zařadili na kolegu na nečem terénnějším a jeli za ním až do Ústí. Což se ukázalo trošku nebezpečné, protože zatímco mi jsme odbočovali na nový most, abychom přejeli na druhou stranu Labe, tento náhodný kolega jel dál směrem na Prahu a málem s sebou strhnul i Evžena :)).

Za mostem jsme zajeli k benzínce, kde tím pádem spadl kámen ze srdce čekajícímu Petrovi. Chvíli před naším příjezdem mu totiž kolem profrčela jiná parta a on si nebyl jist, jestli jsme to náhodou nebyli my a neminuli ho.

Po pravém břehu Labe jsme v Ústí odfrčeli do Litoměřic, úspěšně našli zapadlou a dobře maskovanou benzínku Čepra a hlavně tam čekajícího Micaha. Jen jsem se otočili a hurá dál do Křešic, kde byla plánovaná zastávka na oběd (na doporučení Vorla a po několika referencích o úpadku motorestu v Polepech). Než jsme objednali jídlo, přijel další introě s neznámým? dlouhánem. Přidal se k nám a to nejen na oběd. Jídlo bylo dobré a přišlo všem k duhu, pokecali jsme a nakonec kuřáci zavoněli ovzduší cigárkama, někteří i doutníkama.

A hurá dál, vezmeme to přes Hošťku aby Víťa mohl dotankovat. Ještě nezbytná kontrola mobilu a vida, zpráva od Míry z Roudnice, že nás čeká v Polepech. Naskočili jsme na stroje, v Polepech se nabalil Míra, krátké dotankování a zpátky na dvěstěšedesátku a po krásně se klikatící silničce hurá na Dubou. Zde se omlouvám za tempo, příště bude pohodovější :).

V Dubé se vedení ujímá Micah a místo původního plánu frčíme přes Zákupy do Pekelných dolů, kde jsme doufali v setkání s Bizonem, Polisem a jejich partou. Ještě těsně před dolama jsme si proščli krátkou enduro vložkou, když nám na asi třiceti metrech za mostem zmizela silnice a místo ní byla jen halda suché hlíny a šutrů. Všichni jsme sjezd zvládli a tak hurá do jeskyně zchladit se zevnitř i zvenku.

Míra se nám někde vypařil, pražská skupina se neobjevila a tak po posezení jsme vyrazili domů. Evžen s Romanou do Lípy a náš zbytek - VÍťa, Micah, Milan, Petr a já - jsme to vzali pěkně podél vody na Benešov n.Pl. Zde poslední dotankování a hurá na Děčín, kde jsme již jen zamávali čtvěřici mizející na nový most a Ústí.

Příště zase naviděnou!

Původní plán trasy

Nově: termín: 28.4.
Z Ústí do LTM pojedeme po 261, původní trasa přes kopečky zanesená v plánku je nic moc a před LTM je rozfrézovaná vesnice.

Sraz v Děčíně na parkovišti u Tesca (před čerpací stanicí, na mapě není zanesena) v 10:45. Odjezd v 11:00. Možnost "přistoupit" v Ústí na benzince Conoco na Děčínské ul. v 11:20, odjezd 11:30. Další nástupní stanice čerpací stanice Čepro v Litoměřicích ve 12:00 (Loc: 50°32'6.07"N,14°9'18.69"E, jen průjezd).

Další info: Zdeněk, 724862363

Děčín11:00
E442 (62)Ústí nad Labem11:20 - 11:30
261Litoměřice12:00
261Křešice12:15, oběd do 14:15
261Polepy
269,260Sukorady, Dubá
-Heřmánky, Zahrádky, Česká Lípa
-, 263Volfartice, Česká Kamenice
E442 (13)Děčín16:30