Úvod Srazy... Choppers

chopper.doupe.net

RackReyd 2005
5.-7.8.2005 Rakovník

Photo © 2005 Zdeněk
(snímky se otevřou v novém okně)

Minulý víkend se v Rakovníku konal již 9. ročník RackReyd srazu. Díky dlouhé tradici a dobrému programu zde bylo účastníků přehršel, takže když jsme v sobotu kolem poledne přijeli, místo rovnou do centra města jsme na radu kolegy od benzínky rychle zamířili do kempu najít místo pro stan. A že bylo pěkně natřískáno... :

Hned jak byl stan postaven, zase jsme se z kempu vypařili a hurá do centra, okouknout exhibice a ukázky všeho možného a začít si za svých 250,- kaček vůezného na osobu užívat. Viděli jsme kde co - od předvedení veteránů, kaskadérské kousky včetně přeskoku 9 lidí na motorce až po třeba roztažení aut o celkové hmotnosti 4 tuny v zubech nebo na malíčku.

Po exhibicích následovala spanilá jízda po pěkně vybrané trase - krásnou krajinou po pěkné, hezky se kroutící silnici. Většina místních zdravila a vidle po nás nikdo neházel - buď nechtěl nebo si netroufl ;). Dojem ze super vyjížďky jen sem tam trochu kazili někteří z nás, kteří předjížděli opravdu ne příliš bezpěčně, kudy je zrovna napadlo, i zprava, kličkovali mezi ostatními.. A nebyli to maníci na supersportech, ale spíše "fichtlaři". Což vysvětluje, proč k podobným kouskům docházelo jen při sjezdech z kopců dolu a ne naopak. :)))

Po vyjížďce se věškeré společenstvo vrátilo zpět na základnu do kempu, odstavili jsme stroje kde se dalo, a začalo se jíst, pít a bavit se. Trošku jsem proběhl areál a cvaknul vám pár detailů pro dotvoření atmosféry:

Odpolední program v sobotu začal soutěžemi - jako první to byla jízda pomalosti, z níž je pár následujích fotografií. Další na programu bylo pálení gumy (rozuměj zadní pneumatiky na motorce) a někteří soutěžící podali takový výkon, že po pár minutách by na pódium netrefil snad ani nikdo z pořadatelů. Soutěže pak s přibývajícím časem vystřídaly kapely.

Hudební produkce byla příjemná, počasí nám přálo, přestože předpověď byla spíše hrozivá, celou sobotu jsme přečkali bez deště a ani sluníčko příliš nepařilo, takže srazík byl v tomto směru zatím téměř ideální. Noční program byl proložen i soutěžemi a vystoupeními pouze pro dospělé a odrostlejší mládež, ale pro nás osobně bylo vrcholem večera vystoupení kapely Škwor:

Poslední kapelu - Aleš Brichta Band, jsme poslouchali už z tepla spacáku pěkně pod vlastní střechou (byť pouze stanovou). V noci pak přišel docela dooost vydatný slejvák a protože to v neděli ráno nevypadalo na to, že by se počasí udobřilo natolik, aby vše proschlo na místě, pobalili jsme věci a vyrazili domů. Takže stan jsem tento víkend musel postavit ještě jednou a zajistit , aby proschnul ze všech stran. Jedno z možných řešení takových situací zde pro inspiraci předkládám:

Takže další vydařený sraz. Řekl bych asi stejně tak dobrý jako Motománie, možná známější kapely, asi bohatší program pokud jde o sobotní odpoledne v centru města, na druhou stranu na Motománii se mi víc líbilo moderování, bylo živější, zábavnější a bez opakování se a soutěže na Motománii byly originálnější. Je to vcelku zajímavé srovnání jak se dá uspořádat motosraz - oba byly hodně vydařené, Motománie řekl bych výborná, domácí zábava a pohoda, RackReyd také pěkný, ovšem výrazně komerčnější, ať už z pohledu výše vstupného nebo moderátorových reklamních poznámek na nejmenovaneou televizní stanici :(.

A to je pro dnešek vše, těším se zase někdy příště.