Úvod Srazy... Choppers

chopper.doupe.net

Motomania 2005
22.-24.7.2005 Krásná Studánka u Liberce

Photo © 2005 Zdeněk
(snímky se otevřou v novém okně)

Na Motomanii jsem přijel až v sobotu odpoledne, a to mě ještě před Liberecem uvítal déšť a silnice plné vody. Nestihl jsem tedy společnou vyjížďku. Než jsem dojel na místo konání, pršet přestalo. A hned u brány čekalo první příjemné překvapení - vjezdné bylo pouhých 60,- kaček.

Sotva jsem stihl najít vhodné místo k zaparkování a dopravit tam po kluzkém mokrém zatravněném svahu stroj, a už začal odpolední program, plný kapel a soutěží. Ale první, co jsem udělal, pochopitelně bylo, že jsem oběhl kemp a kouknul na stroje... a zde je pár detailů:

Lidu bylo spousta, motorek také, a stále doráželi další a další. Počasí se dokonce umoudřilo natolik, že odpoledne vylezla i ta kulatá potvora, co lidem v černých kožených bundách zvyšuje úroveň žízně a stánkařům s dobře vychlazeným pivkem tržby. Ani po setmění lidí neubývalo, naopak stále přicházeli a přijížděli další a další. Z kapel vystoupili např. Motorhead revival - dobré, a Olympic revival - ti si utrhli trošku ostudu když ani napodruhé nechytli správně rytmus k písni ;))).

Kromě hudby si jak páni, tak dámy užili i několik erotických představení, soutěžilo se ve všem možném i nemožném a moderátoři se přímo překonávali, když chrlili jeden gag za druhým. Dostavil se i ohňoflusač aneb fakír, a podle toho jak bylo teplo z plamenů cítit ještě 10-15 metrů od pódia, zajímalo by mě, zda první řada nepřišla o vlasy a obočí :).

Okolo půlnoci pak jako úvod pro poslední kapelu shlédli návštěvníci povedený ohňostroj z druhého břehu rybníka a pak už program uzavřeli pěknou produkcí Rammstein revival.

Motománie byl sice teprve druhý sraz, který jsem letos navštívil, ale byl opravdu vydařený - a organizátoři mnoha jiných by se tady mohli přiučit. Rád bych tímto poděkoval organizátorům a moderátorům za opravdu pěkný víkend!