Úvod Srazy... Choppers

chopper.doupe.net

Memoriál KK - 4. ročník
20.-22.8.2004 Račice u Roudnice n. L.

Photo © 2004 Zdeněk
(snímky se otevřou v novém okně)

V pátek 20.8. začal na veslařském areálu v Račicích 4. ročník Memoriálu KK, motosrazu pořádaného motoklubem Litoměřicko. Asi i díky ne příliš příznivé předpovědi počasí to ještě v soboru ráno vypadalo na velice slabou účast (1). Toho využil jak hlavní sponzor motosrazu Láďa (2) tak zástupci pořadatelů (3) k tomu, aby se v areálu proháněli plnou rychlostí na silných strojích.

Avšak nic není tak černé, jak na první pohled vypadá a tak zatímco ti, co přijeli dříve, již čile doplňovali energii (4), spousta dalších teprve přijížděla na strojích všech kategorií (5-8) a s nejrůznější výbavou (9).

Přijízděli další a další, na bráně je kasírovaly krásné slečny (10) i někteří pořadatelé (11), zatímco další se z pódia starali o plynulý chod programu (12).

Krátce po poledni již nastala dlouho očekávaná chvíle, všichni opět nasedli do sedel a nastalo řazení těžké kavalerie (13-21) k šedesáti kilometrové vyjížďce okolím Řípu.

Po vyjížďce pokračoval nabitý program ukázkami kaskadérů v podání profesionálů jakým je Aleš Polák (22,23) i díky dobrovolníkům z řad účastníků (24).

Účastníci si mohli zasoutěžit například v hodu gumou (25), vítězný hod byl dokonce tak dlouhý, že pneumatika skončila v rukou pořadatele (26,27).

V krátké přestávce bylo možno obdivovat nádherné jednostopé stroje (28-30), ale pak již bylo na čase jít se podívat na soutěž v přetlačování motocyklů (31-33).

Nechyběly ani další soutěže, například soutěž tříčlenných týmů v pití piva na čas (34). K vítězství bylo třeba použít kombinaci netradičních technik (35) a přímo ďábelského úsilí (36), ale určitě to stálo za to.

Odpoledne zpestřila divákům i ukázka malování na tělo v podání Deltefa Potscheho (37,38) či vystoupení několika hudebních skupin - a se skupinou Ferit vstoupil program do své večerní fáze (39).

Po ohňostroji (40,41) a tombole s cenami očekávanými ale i zcela nečekanými (42) přišel čas pro soutěž v páce ve všech možných kategoriích (43-45).

Vrcholem večera však bylo nepochybně vystoupení kapely Doga... (46-51)

Kromě toho se během soboty odehrálo ještě spousta dalšího, vystoupily kapely zde nejmenované, soutěžilo se o miss mokré tričko i v držení sudu na čas, jedlo se, pilo se, všude vládla skvělá nálada, kdo chtěl mohl se k večeru podívat na souboje dívek v blátě, vlastně v marmeládě nebo si počkat pozdě do noci na lesbishow..

V Račicích prostě proběhl během víkendu pohodový motosraz, bez excesů a výstřelků někerých rádobymotorkářů jako na některých větších srazech. Tohle byl sraz jakých by určitě mohlo být více.